Moja cesta k výžive bola trochu kľukatá.

Už v puberte som sa trápila s kilami navyše. Rôzne diéty a obmedzenia v strave mi nedávali zmysel, pretože som ich nedokázala dodržať. Preto som hľadala udržateľnejšiu cestu. Vyštudovala som odbor výživa ľudí na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite. 

Svoje poznatky som hneď po štúdiu trénovala v praxi v poradni na redukciu hmotnosti. Toto obdobie mi dalo naozaj veľa. Nielen to, že som mohla pomáhať ľuďom meniť ich telo, zdravie a život k lepšiemu, ale sama som získala veľmi cenné skúsenosti.

Počas materskej dovolenky som založila projekt Zdravo s Jankou a pokračovala som v nutričnom poradenstve najmä online formou. Uvedomila som si však, že pre človeka v bežnom živote je veľmi náročné osvojiť si nové návyky, najmä ak už dlhodobo funguje v zabehnutom kolotoči. Rozhodla som sa preto zamerať sa viac na šírenie osvety o dôležitosti kvalitnej stravy už od ranného detstva.

Vytvorila som minikurz Prvá lyžička, ktorý pomáha rodičom pri zavádzaní prvých príkrmov. Mala som možnosť organizovať aj niekoľko workshopov o zdravom stravovaní na školách. Popri tom priebežne publikujem pre webové portály a niektoré moje články či recepty ste mohli nájsť aj v časopise Mama a ja. Som členkou Aliancie výživových poradcov SR. 

Verím, že zdravý životný štýl nie je len o tom, mať štíhly pás a vyrysované svaly. Pre každého je to niečo iné. Hlavné je, aby sme sa cítili dobre v našom tele a dopriali mu presne to, čo potrebuje na správne fungovanie. A k tomu vediem aj svojich klientov.

Certifikáty