V rámci tradície som na škole v našej obci zorganizovala v poradí už tretí projektový deň. Ako vyzeral a čo všetko sme si s deťmi pripravili?

Škola a školské prostredie je mi veľmi blízke. Dá sa povedať, že som večný študent a vždy si nájdem možnosť, ako vzdelávať seba alebo iných. No vzdelávanie nemusí byť len o automatickom memorovaní a bifľovaní sa zo zaprášených kníh.


Kým som absolvovala svoje vzdelávanie v oblasti výživy, tak som si naozaj musela prejsť kvantom učebníc a napísať množstvo seminárnych prác. Svoje vedomosti však rada zúročujem v trochu inej podobe.

Výživa a strava je prirodzenou súčasťou našich bežných dní, preto by sme k nej nemali pristupovať ako k zložitej vede. Svoje o tom už teraz vedia aj deti zo školy v Dúbrave, pre ktoré som už tretí krát po sebe pripravili interaktívny workshop spojený s prípravou a ochutnávkou zdravých receptov a prednáškou o tom, ako by mala vyzerať zdravá desiata malého školáka.Deti boli naozaj šikovné a spolu s pomocou pani učiteliek sa im podarilo pripraviť recepty aj zo surovín, ktoré im možno neboli až tak známe. 🙂


A aby si svoje výtvory nenechali len pre seba, spojili sme príjemné s užitočným. Po skončení vyučovania si na výtvoroch svojich vnúčatiek mohli pochutnať aj starí rodičia, pre ktorých bol pripravený aj menší sprievodný program.

Verím, že práve cez takéto praktické príklady si deti odnesú do života to, že zdravá výživa môže byť zábavná a chutná.

Ak by ste aj vy mali záujem o prípravu projektového dňa vo vašej škole, ozvite sa mi cez kontaktný formulár.